İletişim:

Patent başvurusu öncesinde buluşla ilgili Türkiye’de veya dünyanın herhangi bir yerinde daha önce söz konusu buluşunuz ile benzer olan başvuruların incelenmesi ve gerekirse başvuru sahibinin buluşunda revizyon yapma imkânı tanınmaktadır.

Buluş diye tanımlama yapabilmek için dosyanızın tüm dünya çapında sorgulama yapılması gereklidir. Zira patent için esas unsur olan yenilik kavramı tüm dünya için geçerlidir. Dolayısıyla araştırma ve sorgulama dünya çapında yapılmalıdır.

Patent başvurusunu hazırlamaya başlamadan önce buluş ile ilgili teknik alanda önceki tekniği öğrenmek için yapılan zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bir ön çalışmadır.

Patent Ön Araştırma Raporu

Buluşun ilgili olduğu teknik alanın ve uluslararası sınıf kodunun belirlenmesi, buluşun teknik özellikleri bazında ön araştırma yapılması suretiyle ön araştırma hizmeti resmi patent firmamız tarafından verilmektedir.

Patent Başvuru Ücreti

Buluşlarınızı koruma altına almak için yapacağınız patent başvurularına dosyanızın hazırlanarak tarifname ve teknik çizimlerin oluşturulması gerekmektedir. Patent başvurunuzun yapılabilmesi için bir defaya mahsus başvuru ücreti ödenmektedir. Daha sonra ise başvuru tarihinizin dikkate alındığı her sene yıllık sicil ücreti ödenmektedir.

Patent Yıllık Ücret Ödeme;

Patent ve Faydalı Model belgesi almış olan kişi yada kurumlar tescil korumasının devam etmesi için yıllık sicil ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. 

Dünya genelinde Patent sistemlerinde ortak şart her sene senelik harçlarının ödenmesidir. Senelik harçların vaktinde yatırılmaması ya da hiç yatırılmaması halinde patent müracaatlarınız ya da tescil ile ilişkili tüm yasal haklar sona ermektedir. Bu gerekçe ile senelik harçların takibinin yapılması oldukça önemli bir konudur.

Patent yıllık ücretleri, başvuru tarihi esas alınarak ödenmektedir. Yıllık ücretin ödenmediği durumlarda altı aylık süre içinde ek ücretle birlikte ödenir. 6 aylık süre içinde ücretlerin ödenmemesi durumunda Patent hakkı kazanılmış olsa bile Patent Hakkı sona erdirilmekte olup başvuru iptal edilmektedir. Buluş başvuru aşamasındaysa başvuru geçersiz sayılacaktır.

pexels-photo-4503023

Vizyon ve Misyon

“Kalite Her Zaman Kazanır” bilinciyle ve mottosuyla organize ettiği çalışmaları yürütür, etik değerlere önem verir.

pexels-photo-6615076

Kalite Politikamız

Kaynağı en etkin, en verimli şekilde kullanıp, yaratıcı, yenilikçi ve rasyonel bakış açısıyla birleştirerek hizmetlerimizi oluşturmak.

pexels-photo-5273563

Çözüm Ortaklığı

Çözüm Ortaklarımızla, 25 yıllık tecrübemizin BELGELENDİRME UZMANLIĞI sektörüne sağladığı tecrübeyi paylaşıyoruz.

image2-home2

İnsan Kaynakları

BELGELENDİRME UZMANI olarak, ülkemizin en değerli varlığının genç, çalışkan, tutkulu ve iyi yetişmiş insan kaynağı olduğunu biliyoruz.

Soru Sorun

İSO CE TSE

Marka Patent

Belgelendirme Uzmanı'na

Hoş geldiniz.. Türkiye’nin en hızlı belge sağlayıcısı olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?

0850 303 81 84