İletişim:

Patent başvurusu yapılmadan önce mutlaka ilgili buluş üzerinde Patent Vekilimiz aracılığı ile aracılığı ile ön araştırma yapılması gereklidir.

Tarafınızdan (buluş sahibinden) alınacak olan net bilgiler ışığında buluşa ait; tarifname ve teknik çizimler Patent Vekimiz ile hazırlanarak başvuru işlemleri başlatılmaktadır. Başvuru esnasında İstemler yani buluşun korunması talep edilen, yenilik arz eden kısımları belirtilmektedir. 

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından kanuna ve şartlara uygun olan veya uygunsuzluğu giderilmiş başvurular için araştırma talep edilir. Araştırma raporu olumlu olan patent başvurularının incelenmesi için, Patent İnceleme raporu talep edilir.  Buluşun var olan benzer yöntemlerden veya ürünlerden etkin olarak teknik farklılık içerdiğinin (Buluş basamağı) raporu beklenir.

Başvuru, başvuru sahibinin erken yayım talebine göre veya başvuru veya rüçhan hakkı tarihinden itibaren 18. ayın dolması ile bültende yayımlanır. Araştırma raporunun tebliğinden itibaren 3 ay içinde inceleme talep edilir.  

İnceleme raporunun olumlu olması veya olumsuzlukların giderilmesi halinde patent 20 yıl için verilir. Raporun olumsuz olması halinde inceleme talebi 2 kez daha tekrarlanır.

Belge kararından itibaren 6 ay içinde yayınlanan patent kararına üçüncü kişiler itiraz edebilir. Üçüncü kişilerin itirazına patent sahibi görüşlerini sunabilir veya patentte değişiklik yapabilir. İtiraz, patent sahibinin görüşleri ve patentte değişiklik talepleri de dikkate alınarak, kurul tarafından incelenir. Kurul kararına göre patent hükümsüz olur veya patent korumasının devamına karar verilir.

pexels-photo-4503023

Vizyon ve Misyon

“Kalite Her Zaman Kazanır” bilinciyle ve mottosuyla organize ettiği çalışmaları yürütür, etik değerlere önem verir.

pexels-photo-6615076

Kalite Politikamız

Kaynağı en etkin, en verimli şekilde kullanıp, yaratıcı, yenilikçi ve rasyonel bakış açısıyla birleştirerek hizmetlerimizi oluşturmak.

pexels-photo-5273563

Çözüm Ortaklığı

Çözüm Ortaklarımızla, 25 yıllık tecrübemizin BELGELENDİRME UZMANLIĞI sektörüne sağladığı tecrübeyi paylaşıyoruz.

image2-home2

İnsan Kaynakları

BELGELENDİRME UZMANI olarak, ülkemizin en değerli varlığının genç, çalışkan, tutkulu ve iyi yetişmiş insan kaynağı olduğunu biliyoruz.

Soru Sorun

İSO CE TSE

Marka Patent

Belgelendirme Uzmanı'na

Hoş geldiniz.. Türkiye’nin en hızlı belge sağlayıcısı olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?

0850 303 81 84