İletişim:

Avrupa Komisyonu’nun internet sayfasında CE işareti ile ilgili olarak belirtilen ürün gruplarına bakıldığında Spor Kıyafetleri ile ilgili bir ürün grubunun bulunmadığı görülecektir. Aynı durum Spor Malzemeleri için de söylenebilir. Bu nedenle Spor Kıyafetleri ’nin CE işareti ile işaretlenmesine gerek yoktur. Ancak spor kıyafetleri ve malzemeleri ile ilgili bazı standartlar bulunmaktadır. Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) ilgili sayfasına girerek bu standartlarla alakalı bilgi alınabilir. Ayrıca yetkili kuruluşlara başvurarak bu standartlara ilişkin belgeler elde edilebilir. Bu belgeler elde edildikten sonra üretilen spor kıyafetleri ve malzemelerinin ilgili yerlerine bu standartların numaraları yazılarak ürünlerin sağladığı gereksinimler ile ilgili tüketicilerin bilgi edinilmesi sağlanabilir. Bu sayede üreticinin pazarı ve müşteri kapsamı genişleyebilir. TSE’nin sitesinde belirtilen ve yürürlükte olan standartlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 • TS EN 1516 Spor Alanı Yüzeyleri – İz Oluşmasına Karşı Direncin Tayini,
  •    TS EN 13277-1 Dövüş Sporları İçin Koruyucu Donanım – Bölüm 1: Genel Özellikler ve Deney Metotları,
  •    TS EN 12503-6 Spor Minderleri – Bölüm 6: Minder Üst Yüzeyi Sürtünme Değerinin Tayini.
  Ayrıca, Avrupa Standardizasyon Komitesi’nin (European Committee for Standardization – CEN) resmi internet sayfasına bakarak da spor ile ilgili Avrupa’da yürürlülükte olan standartlara dair bilgi edinilebilir. Bu sayfada arama yapıldığında spor ile ilgili olarak karşımıza çıkan bazı standartlar aşağıda belirtilmiştir.
  •    CEN/TC 217 Spor Alanları İçin Yüzeyler,
  •    CEN ISO /TR 20183:2017 Spor ve Diğer Eğlence Tesisleri ve Ekipmanları
  •    CEN TC 136 Spor ve Eğlence Tesisleri.
pexels-photo-4503023

Vizyon ve Misyon

“Kalite Her Zaman Kazanır” bilinciyle ve mottosuyla organize ettiği çalışmaları yürütür, etik değerlere önem verir.

pexels-photo-6615076

Kalite Politikamız

Kaynağı en etkin, en verimli şekilde kullanıp, yaratıcı, yenilikçi ve rasyonel bakış açısıyla birleştirerek hizmetlerimizi oluşturmak.

pexels-photo-5273563

Çözüm Ortaklığı

Çözüm Ortaklarımızla, 25 yıllık tecrübemizin BELGELENDİRME UZMANLIĞI sektörüne sağladığı tecrübeyi paylaşıyoruz.

image2-home2

İnsan Kaynakları

BELGELENDİRME UZMANI olarak, ülkemizin en değerli varlığının genç, çalışkan, tutkulu ve iyi yetişmiş insan kaynağı olduğunu biliyoruz.

Soru Sorun

İSO CE TSE

Marka Patent

Belgelendirme Uzmanı'na

Hoş geldiniz.. Türkiye’nin en hızlı belge sağlayıcısı olarak size nasıl yardımcı olabiliriz?

0850 303 81 84